ESC műhely 2022 - Projekttervezés a szolidaritás jegyében
Kezdés:
2022-10-24 09:30:00
Befejezés:
2022-10-27 12:30:00
Online felkészítés olyan szervezeteknek és intézményeknek, akik szeretnének az Európai Szolidaritási Testület keretében önkénteseket bevonni a tevékenységükbe vagy helyi fiatalokat támogatni szolidaritási projektek megvalósításában.
Csatlakozzatok, és tegyétek meg velünk az első lépést ebben a kalandban!
-----------------
Időpont: 2022. október 24-27., 9:30-12:30
Helyszín: online
-----------------
Az online műhely célja..
...hogy megismerjétek a facilitátorok, a programban tapasztalattal rendelkező szervezetek és a Tempus Közalapítvány munkatársai támogatásával:
- az önkéntesfogadás különböző formáit: az egyéni és a csoportos önkéntességet, a hosszú és a rövid távú projekteket, a hazai és a nemzetközi szintű lehetőségeket;
- a Szolidaritási Testület keretében megvalósítható helyi, ifjúsági kezdeményezéseket: a szolidaritási projekteket;
- a stratégia tervezést és azokat a kérdéseket, amelyeket érdemes végiggondolni, mielőtt önkéntest fogadó vagy támogató (küldő) szervezetté váltok; vagy befogadó/támogató szervezet szerepet vállaltok megvalósító fiatalok mellett szolidaritási projektek esetében;
- az egyes tevékenység típusok előnyeit és nehézségeit, buktatóit és szuper eredményeit;
- azokat a tényezőket, amelyek fontosak lehetnek abban, hogy a szervezeti célokhoz legjobban illeszkedő tevékenységtípust tudjátok kiválasztani a Szolidaritási Testület által kínált lehetőségek közül.
Az online műhely segít végiggondolni, hogy a szervezetetek/intézményetek céljaihoz, kapacitásához, célcsoportjához és tevékenységéhez melyik projekttípus illik az Európai Szolidaritási Testület lehetőségei közül, és hogyan tudtok projektmegvalósítókká válni.
A műhely tartalma:
- az önkéntes(ek) fogadására való felkészüléshez szükséges lépések;
- a minőségi tanúsítvány megszerzéséhez kapcsolódó folyamat lépései;
- a szolidaritási projektek jellemzői, keretei és a befogadó szervezet szerepe;
- az Európai Szolidaritási Testület célkitűzései, prioritásai, illetve keretrendszere;
- az önkéntes projektek különböző formái, kritériumai, jellemzői;
- az önkéntes projektek megvalósításához szükséges szerepek, feladatok;
- projekttervezés és -megvalósítás: minőségi elvárások, jó gyakorlatok, buktatók és kockázatok;
- módszertani útmutatás a nemformális tanulási módszerekhez, a mentoráláshoz, a konfliktuskezeléshez, a partnerséghez és a részt vevő fiatalok kiválasztásához;
- az adott tevékenységtípusok gyakorlati példái, jó gyakorlatok;
- forrásanyagok, háttérinformációk ismertetése további tájékozódásra.
Kinek szól az ESC workshop?
- Olyan teljesen kezdő, önkéntesek fogadása iránt érdeklődő szervezeteknek, akik már hallottak a Szolidaritási Testületről (pl.: részt vettek információs alkalmainkon, tagjai támogató programunknak, ismerik szervezeteknek szóló weboldalunk tartalmát), és szeretnének elmélyülni a témában.
- Azoknak, akik szívesen újra gondolnák minőségi tanúsítványukat, új szerepet pályáznának meg, vagy éppen fejlesztenék a projektjüket a már megszerzett minőségi tanúsítvány kérelmük mentén.
- Olyan szervezeteknek, akik szeretnék megszerezni a minőségi tanúsítványt.
- Azoknak a szervezeteknek/intézményeknek, akik befogadó/támogató szervezetként szeretnék szolidaritási projektekre pályázó fiatalok helyi kezdeményezéseit segíteni.
RÉSZVÉTELI FELTÉTELEK
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi jelentkezési lap kitöltésével lehet legkésőbb 2022. október 18. éjfélig. A jelentkezés sikerességéről minden jelentkezőt legkésőbb 2022. október 21-ig értesítünk.
Jó tudni! A résztvevők kiválasztásakor nagy szerepet kap az, hogy a jelentkező motivációja illeszkedik-e a műhelymunka célkitűzéseivel.