Beltéri gombakert és interkulturális önkéntes projekt kapta A Közösség Ereje Nívódíjat

Október 17-én lezajlott a Solidarity:ON - A cselekvés ereje! című eseményünk, amelyen az Európai Szolidaritási Testület lehetőségeit és eredményeit ünnepeltük.

110 résztvevő; volt és leendő önkéntesek, önkénteseket fogadó és a lehetőség iránt érdeklődő szervezeti képviselők, valamint szolidaritási projektet megvalósítók tapasztalhatták meg a cselekvés erejét október 17-én az Európai Szolidaritási Testület (ESC) éves ünnepségén. A Solidarity:ON című eseményen azt jártuk körbe, hogy hogyan tudunk közösségi kezdeményezésekkel reagálni a közösség, a különböző célcsoportok igényeire és mi kell ahhoz, hogy egy-egy kezdeményezés fenntartható legyen.

A Közösség Ereje Nívódíjjal kitüntetett projektmegvalósítók csoportos képen mosolyognakA Közösség Ereje Nívódíjat átvevő projektmegvalósítók

Az eseményt Nagy-Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára, valamint Bodrogi Richárd, a Tempus Közalapítvány főigazgatója nyitotta meg. Nagy-Vargha Zsófia helyettes államtitkár asszony köszöntő beszédében elmondta, hogy az önkéntesség nemcsak az ország határain belül, hanem nemzetközi szinten is lehetővé teszi a fiatalok kapcsolódását különböző közösségekhez. Bodrogi Richárd kihangsúlyozta, hogy a Solidarity:ON a közösség ünnepe, a nívódíjas projektek pedig példaként szolgálhatnak a többi projektmegvalósító számára.

Az Európa Ifjúsága Egyesület három női képviselője mosolyogva átveszi A Közösség Ereje NívódíjatEurópa Ifjúsága Egyesület

A Közösség Ereje Nívódíjat 2024-ben az önkéntesség területén az Európa Ifjúsága Egyesület kapta, szolidaritási projektek közül pedig a Kert Bent című kezdeményezés, amit a Nemzeti Ifjúsági Tanács fogadott be. Makovi Ágnes, a Európa Ifjúsága Egyesület koordinátora köszönő beszédében kiemelte, hogy a díj közösségi munka gyümölcse, a szolidaritás pedig „nem szlogen, hanem olyan elv, ami valódi változást hoz a mindennapokban”. Gosztom Enikő, a Kert Bent szolidaritási projekt egyik megvalósítója is közösségi sikerként értékelte a díjazást. Külön megköszönte azt rokonainak és barátainak, hogy a beltéri gombakert prototípusának kialakításához ők is hozzájárultak, amikor ágyuk alatt különböző körülményeket tesztelve gombát termesztettek.

Három fiatal boldog lány A Közösség Ereje Nívódíjat tartja a kezében Az önkéntesség menő felirat előttA Kert Bent projekt megvalósítói

Emellett Kulcsár Rebeka, a KacsaKő Egyesület képviselője tartott bevezető előadást, amelyben arról számolt be, hogyan hat a tábor és a többi program megléte célcsoportjukra, a hátrányos helyzetű gyerekekre. Lelkes előadása során kiemelte, hogy „annak az ereje, hogy teszel azért, hogy [valami] jobb legyen, semmihez sem hasonlítható”, és azt is hangsúlyozta, hogy mindegy, hogy mivel foglalkozunk, ha közösségben akarunk együtt fejlődni, az „egy tuti recept”.

Kulcsár Rebeka előadást tart egy A közösség ereje feliratú díszlet előttKulcsár Rebeka, KacsaKő Egyesület

Az esemény során a díjazottak egy kerekasztal-beszélgetésen is bemutatkoztak a Menhely Alapítvány egyik, az idős hajléktalanokat támogató szolidaritási projektjével egyetemben, és megvitatták a közösségi kezdeményezések kihívásait és motivációs faktorjait. Az estét egy inspiráló közösségi élményjáték zárta az Osonó Színházműhely vezetésével, valamint a résztvevőknek kapcsolatépítési lehetőségük is volt.

 Baán Flóra a Menhely Alapítvány önkéntese egy mikrofonba beszél nevetve piros felsőben és összefogott barna hajjalBaán Flóra, Menhely Alapítvány